واحد هوش مصنوعی و پردازش تصویر

هدف واحد هوش مصنوعی و پردازش تصویر طراحی و ساخت سیستم های خبره مبتنی بر هوش مصنوعی و بینایی ماشین می باشد. از توانایی های واحد هوش مصنوعی و بینایی ماشین می توان به طراحی نرم‌افزارهاي مبتني بر پردازش سيگنال و تصوير، طراحی سيستم‌هاي هوشمند كنترل کیفیت، اندازه گیری و تشخیص عیوب بر خط در صنایع مختلف، طراحی سیستم ردگیری اشیاء متحرک هوایی و زمینی، طراحی اسکنرهای 3 بعدی جهت استفاده در صنایع مختلف، تولید و توسعه سیستم های خبره مبتنی بر یادگیری ماشین و داده کاوی و طراحی زيرسيستم‌هاي الكترواپتيكي و محموله هاي تصوير برداري ويژه اشاره کرد.

امروزه سیستم­ های هوشمند در محیط­ های تجاری، صنعتی، نظامی، شهری و غیره کاربردهای فراوانی پیدا کرده­ اند بطوریکه این سیستم­ ها در بسیاری از موارد یکی از اجزاء مهم و تاثیرگذار این مراکز می ­باشند. هدف از این سیستم ­ها این است که با افزودن توانائی افراد خبره در زمینه مسئولیت محوله، نقاط ضعف انسانی این افراد از قبیل خستگی، عدم دقت کافی، سرعت، کم شدن راندمان کار در ساعات پایانی کار و غیره پوشش داده شود. از جمله کاربردهای این سیستم­ ها می­توان به استفاده آن­ها در زمینه­ های کنترلی در شرایط محیطی بسیار سخت از قبیل کارخانه­ های فولاد و یا کاربرد آن­ها در زمینه کنترل کیفیت محصولات صنعتی و همچنین کاربرد آن­ها در زمینه ­های نظارت و کنترل تردد و نظم عمومی در جاده­ ها و محیط­ های شهری نام برد.

واحد هوش مصنوعی و پردازش تصویر شرکت هوشمند پرداز آیریک  با به کارگیری کارشناسان مجرب در این حوزه، فعالیت خود را در زمینه مشاوره، طراحی، اجرا، نظارت و پشتیبانی انواع سیستم های هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی و پردازش تصویر متمرکز کرده است. امید است با استفاده از تجربیات و دانش مهندسین و متخصصین کار آزموده در شرکت هوشمند پرداز آیریک و همچنین اساتید و نخبگان علمی در سایر مراکز معتبر علمی و صنعتی کشور، گام مثبتی در راستای تولید و ارتقا سیستم ­های هوشمند مورد نیاز مراکز صنعتی، تجاری، نظامی و غیره برداشته شود.

توانایی واحد هوش مصنوعی و بینایی ماشین:

  • طراحی نرم‌افزارهاي مبتني بر پردازش سيگنال و تصوير
  • تولید و توسعه سیستم های خبره مبتنی بر یادگیری ماشین و داده کاوی
  • طراحی زيرسيستم‌هاي الكترواپتيكي و محموله هاي تصوير برداري ويژه